Bezpieczeństwo stosowania glikokortykosteroidów

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu na temat glikokortykosteroidów. Dowiecie się czym tak właściwie są, jakie są ich rodzaje i co je od siebie różni, a także czy stosowanie glikokortykosteroidów jest bezpieczne dla pacjenta.

Życzymy miłej lektury.

Więcej

Podróże z astmą

Co roku przed zbliżającymi się wakacjami zaczynamy zastanawiać się nad wypoczynkiem, wyjazdem, zmianą klimatu.

W przypadku osób chorych na astmę każdy wyjazd powinien być przemyślany również pod kątem jego potencjalnego wpływu na przebieg choroby. Co należy brać pod uwagę?

Pierwsze i najważniejsze – należy wytyczyć kierunek wyjazdu.

Więcej

Znaczenie roztoczy w astmie

Roztocze kurzu domowego są pajęczakami mikroskopijnej wielkości. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, nawet obszary polarne. Wśród kilkudziesięciu tysięcy znanych gatunków większość występuje w glebie, gdzie odpowiadają za rozkład materiału organicznego. Niektóre przenoszą choroby, a część jest zaliczana do pasożytów zewnętrznych człowieka i zwierząt.

Więcej

Astma z nadwrażliwością na aspirynę

W poprzednim artykule mówiliśmy o zaostrzeniach astmy. W tym chcielibyśmy przybliżyć Wam pojęcie astmy aspirynowej. Czym właściwie jest astma aspirynowa? Czy dla pacjenta z astmą aspirynową groźna jest tylko aspiryna?Astma aspirynowa występuje dość rzadko. Czasami zaczyna się nagle u osób do tej pory zdrowych, a czasami jej objawy pojawiają się u astmatyków...

Zapraszamy do lektury.

Więcej

Zaostrzenia astmy

Czym jest proces zaostrzeń w chorobie astmy oskrzelowej? Czy możesz mieć wpływ na ich występowanie lub przebieg?

    W naszym artykule dowiesz się jakie rodzaje zaostrzeń w astmie możesz zauważyć. Dowiesz się także o najczęstszych przyczynach zaostrzeń, o tym, jak sobie z nimi radzić, a także jak ich unikać. Dzięki ciągłemu zwiększaniu wiedzy o własnej chorobie, ścisłej współpracy z lekarzem oraz przestrzeganiu jego zaleceń możesz mieć znaczący wpływ na przebieg swojej choroby. Dowiedz się jak to zrobić!

Więcej