Paulina

Prawdziwe historie osób chorych na Astmę

Paulina:
Blogerka i Youtuberka, prowadząca kanał https://www.youtube.com/user/czarszka, gdzie opowiada o pielęgnacji, naturalnych kosmetykach oraz pokazuje, jak przygotowywać samodzielnie domowe kosmetyki.

Astma wcale nie oznacza, że nie będzie mi wolno uprawiać żadnego sportu, czy że mam do zmiany cały dotychczasowy tryb życia i będę musiała tylko siedzieć w fotelu. Jeśli się źle nastawię i w moich oczach astma urośnie do rozmiarów życiowego problemu, to takim problemem się stanie. Zupełnie niepotrzebnie.

Staram się oceniać sytuację realnie - ruszam się, jem zdrowo, regularnie robię badania, nie mam kłopotów w pracy. Unikam rzeczy, które mogą mi zaszkodzić, a korzystam z tych, które wpływają na mnie pozytywnie :)

Więcej
Ania

Prawdziwe historie osób chorych na Astmę

Ania:
Ratownik medyczny, zajmujący się prowadzeniem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Prywatnie młoda mama prowadząca aktywny tryb życia.

Nie budzę się rano z myślą "o matko ja mam astmę!!!". Wręcz przeciwnie - staram się czerpać z życia ile tylko się da. I astma nie jest dla mnie żadną przeszkodą w realizacji moich celów czy marzeń.

Chodzę na basen, który uwielbiam i z czasem jestem w stanie przepłynąć coraz więcej. Bawię się z moją córką bez ograniczeń. Jedyne, o czym muszę pamiętać to fakt, iż nie mogę przebywać z alergenami, które wywołują u mnie silną reakcję astmatyczną, m.in. pies, kot, zakurzone mieszkanie, roztocza, które są wszędzie czy jedzenie serów pleśniowych.

No i do mojej torebki dołączył nowy gadżet w postaci inhalatora, który pomaga mi w sytuacji kryzysowej, nad którą nie jestem w stanie zapanować, leży dumnie obok rękawiczek lateksowych :-). Każdy minus tej choroby staram się przekształcić w jakiś plus i tak na to patrzeć.

Więcej

Wywiady ze
znanymi astmatykami

Polski biegacz z ogromną pasją do sportu i gór. Uczestnik wielu mataronów i ultramaratonów. Zdobywca Korony Maratonów Polski. Na swoim koncie ma także zdobyte 14 z 28 najwyższych szczytów Polski, a także jeden ze szczytów Korony Ziemii.

Jaka była Twoja pierwsza myśl po usłyszeniu diagnozy - ASTMA. Co wtedy czułeś?
Astmę zdiagnozowano u mnie bardzo wcześnie, jak jeszcze uczęszczałem do podstawówki. Już wcześniej czułem, że zaczynam powoli odbiegać wydolnością od rówieśników i podczas uprawiania takich sportów, jak piłka nożna lub koszykówka najczęściej stałem na bramce albo ograniczałem swój udział w bardzo intensywnych kontratakach.

Więcej