Witamy na stronie ToTylkoAstma.pl


ToTylkoAstma.pl to nowy, niezależny program edukacyjny kierowany do pacjentów chorych na astmę. Program jest przygotowany przez lekarzy specjalistów z zakresu alergologii, pulmonologii i psychologii. Jego celem jest stała edukacja pacjentów chorych na astmę i ich rodzin, podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości społecznej o tej chorobie. Jeżeli masz astmę, to na stronie ToTylkoAstma.pl znajdziesz przydatne, praktyczne wskazówki ułatwiające codzienne życie. Korzystając z portalu poznasz opinie i porady ekspertów dotyczące tego jak żyć z astmą, zobaczysz jak prawidłowo inhalować leki, jak nie popełniać błędów podczas inhalacji, nauczysz się co robić w przypadku ataku astmy, zapoznasz się z zasadami kontroli choroby i dowiesz się jak rozpoznawać jej objawy. Program edukacyjny Totylkoastma.pl uzyskał pozytywną opinię merytoryczną, prawną oraz rekomendację Federacji Pacjentów Polskich. Zachęcamy do aktywnego korzystania z portalu wszystkich zainteresowanych, a w szczególności pacjentów chorych na astmę oraz ich najbliższych.

Opinia prawna kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka miała przyjemność opiniować pod kątem prawnym stronę internetową www.totylkoastma.pl Informacje zawarte na stronie internetowej www.totylkoastma.pl mają cel edukacyjny, są materiałami służącymi wyłącznie celom kształtowania świadomości zdrowotnej społeczeństwa i nie zawierają żadnych treści reklamowych. Inicjatywa edukacyjna podjęta przez Chiesi ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku firmy. W naszej ocenie www.totylkoastma.pl należy pozytywnie zaopiniować pod katem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności regulacjami farmaceutycznymi.

Opinia w sprawie strony totylkoastma


Opinia w sprawie filmu instruktazowego

Opinia eksperta - Prof. dr hab. n. med. Michał Pirożyński

Szanowni Państwo,
Program edukacyjny www.totylkoastma.pl, został przygotowany przez specjalistów, praktyków astmologów, dzięki czemu wyróżnia się wysokim poziomem merytorycznym. Wszystkie opinie i porady zamieszczone na portalu zostały przygotowane w oparciu o wiarygodne, sprawdzone źródła. Dodatkową zaletą programu edukacyjnego są filmy pokazujące w jaki sposób prawidłowo inhalować leki wziewne oraz jak unikać błędów przy inhalacjach. Strona zachęca do regularnego leczenia i wizyt lekarskich podkreślając wpływ zaufania między lekarzem i pacjentem na skuteczności terapii. Zachęcam osoby szukające dodatkowych informacji o swojej chorobie do regularnego odwiedzania strony programu. Może być ona przydatnym wsparciem edukacyjnym dla pacjentów z astmą oraz ich rodzin. Należy pamiętać, że w każdej sytuacji związanej z leczeniem Państwa schorzenia osobą odpowiedzialną za ten proces jest Pani / Pana lekarz.

Notka biograficzna

Fundacja Pacjentów Polskich

logo fpp Federacja Pacjentów Polskich (FPP) (http://www.federacjapp.pl/) dąży do ochrony praw i reprezentowania pacjentów oraz ich organizacji w Polsce i na poziomie międzynarodowym. Istotnym zadaniem jest również podnoszenie poziomu wiedzy, świadomości społecznej oraz integracja pacjentów. Dążenia te FPP realizuje m.in. poprzez współpracę z instytucjami i organizacjami świadczącymi usługi na rzecz organizacji pacjentów. Dużo uwagi poświęcamy działaniom mającym na celu wzmocnienie pozycji pacjenta w systemie ochrony zdrowia, aby stał w jego centrum uwagi jako podmiot. Natomiast, w procesach profilaktyki, terapii i prewencji był rzeczywistym partnerem dla profesjonalistów medycznych. Jednym z kluczowych kierunków jest również wspieranie i aktywizacja środowisk działających na rzecz pacjenta oraz działania integrujące różne grupy i organizacje pacjentów.

Federacja Pacjentów Polskich realizując swoje cele przy współpracy z innymi organizacjami działającymi w dziedzinie ochrony zdrowia oraz uczestniczenie w ważnych z punktu widzenia Federacji wydarzeniach związanych z ochroną zdrowia w Polsce i krajach Unii Europejskiej, postanowiła objąć patronatem akcję edukacyjną nowego portalu dla pacjentów z astmą - www.totylkoastma.pl.